gilette slim twist temizleme
merhabalar,
babamdan bir de makina buldum ve araştırmalarım sonucu gilette slim twist modeli olduğunu öğrendim. Ancak makinada çok fazla pas ve kir var uzun yıllardır hiç kullanılmamış Sad  bu aleti nasıl temizleyebilirim?
j82pt2.jpg
npj7cz.jpg
24g0x6w.jpg
Makineniz hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın.

Pası sökmek için kola deneyebilirsiniz. İnternette kolanın bir çok paslı yüzeyi temizlemede kullanıldığı defalarca izledim.

Kolanın içinde bir süre bekletip sonrasında bir fırça yardımıyla pas giderilebilir.

Bir sonraki adımda ise ılık/sıcak su ve sirke karışımının içinde beklettikten sonra durulayabilirsiniz.

Tabi bu benim evdeki malzemelerle izleyeceğim yöntem olurdu, denerseniz mesuliyet kabul etmem

Böyle bir şey babamdan değil de başkasından gelseydi, o zaman pas sökme işleminden sonra ciddi ciddi dezenfekte etmek için araştırırdım.

Forumda bu konu ile ilgili çeşitli kaynaklar mevcut. Göz atarsanız, size daha detaylı bir fikir verecektir.

Sent from my iPhone using Tapatalk
(28/11/2015, Saat: 02:42)totto Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Makineniz hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın.

Pası sökmek için kola deneyebilirsiniz. İnternette kolanın bir çok paslı yüzeyi temizlemede kullanıldığı defalarca izledim.

Kolanın içinde bir süre bekletip sonrasında bir fırça yardımıyla pas giderilebilir.

Bir sonraki adımda ise ılık/sıcak su ve sirke karışımının içinde beklettikten sonra durulayabilirsiniz.

Tabi bu benim evdeki malzemelerle izleyeceğim yöntem olurdu, denerseniz mesuliyet kabul etmem

Böyle bir şey babamdan değil de başkasından gelseydi, o zaman pas sökme işleminden sonra ciddi ciddi dezenfekte etmek için araştırırdım.

Forumda bu konu ile ilgili çeşitli kaynaklar mevcut. Göz atarsanız, size daha detaylı bir fikir verecektir.

Sent from my iPhone using Tapatalk

çok teşekkür ederim komşum değerli bilgileriniz için. dezenfektan işinide çözmem lazım doğru söylüyorsunuz.
bu işlemleri yaptıktan sonra sonuç alamazsanız, sapını bantladıktan sonra krom rengi sprey boyalar var onlardan sıkabilirsiniz..
Diger baslikta konusmustuk, sirke kaplamaya zarar verebiliyor, dis macunu ve bulasik deterjanini deneyin bence once. Hatta bulabiliyorsaniz barbicide cok daha iyi olacaktir.
http://enfiyemeraki.blogspot.com.tr/
Barbicide nerede bulunur, pahalı mıdır?
Yurtdisindan gelisi gumrukte sikinti olabilir. Yurticinde bir arayin komsum. Hatta toplu alim organizasyonu olmustu daha once forumda
http://enfiyemeraki.blogspot.com.tr/
Paslari WD40 ile temizleyebilirsiniz. Ben slim'imi temizlerken memnun kalmıştım ancak zararlı mı bilmiyorum.
sap sıkı geçme
ben bunları restore ederken saptan ayırıyorum
zarar vermeden sökebilecekseniz saptan ayırmanızı tavsiyte ederim
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Ben geçenlerde bunun sarı saplısını restore etmiştim. http://www.geltir.com/thread-6659.html

Bana aslında bu pas tıraş aletinin pası değilmiş gibi geldi. İçerisinde kalan eski bir jiletin paslanıp, daha sonra o pası kaplamaya bulaştırmış gibi duruyor. Nikel kaplamanın o şekilde oksitlenmemesi lazım. Nikel kaplama noktasal patlama şeklinde paslanıyor.

Fotoğraflardan anladığım kadarıyla bu alet güzel bir restorasyon ve temizlemeyle tertemiz olacaktır.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Star Gilette Slim Adjustable eggman 395 388,625 24/09/2023, Saat: 20:37
Son Yorum: layken
  Gillette Vintage Slim Twist (İngiliz yapımı, 1977) SumNauta 36 26,284 12/12/2020, Saat: 18:34
Son Yorum: furina
  Yerli eski slim twist replikaları ondüla klas ve jön BigHillMe 31 38,844 28/04/2020, Saat: 12:46
Son Yorum: Jonas
  Gilette Slim Adjustable Mekanizması gr00v3r 6 3,891 06/12/2019, Saat: 14:00
Son Yorum: Serjames
  R R Tarih Kodlu Gilette Black Beauty PisPorsuk 7 2,711 15/10/2019, Saat: 17:14
Son Yorum: aegean
  Gillette Slim'im geldi endlessrebel 10 12,098 13/06/2019, Saat: 15:24
Son Yorum: mustbe
  T.P.S (Temizleme-Parlatma-Sterilize) Ümit Bilgi 30 17,435 19/10/2018, Saat: 22:08
Son Yorum: Rigbie
  Fatboy, slim, popular vs. muratti 117 167,083 23/07/2015, Saat: 23:47
Son Yorum: recklesstr
  Ebay'da rus malı Gilette adjustable klonu kazimdikici 4 9,077 17/04/2013, Saat: 15:00
Son Yorum: kazimdikici
  Gillette Slim Twist hsnmrycl 12 22,489 22/03/2013, Saat: 18:41
Son Yorum: hsnmrycl

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: