Tıraş Öncesi Kayganlaştırıcı Jel
Merak ettiğim bir konuyu sizlere sormak istiyorum. Tıraş öncesi yüzümüze bu bildiğimiz okey ya da durex kayganlaştırıcı jellerden sürsek daha rahat bir tıraş elde edemez miyiz? Acaba köpüğü nasıl etkiler? Sabun modifikasyonu yaparken içine eklesek nasıl olur? Her ne kadar yüze sürmek için üretilmemiş olsa da yine de kullanıldığı bölgeler hassas diye düşünüyorum. Deneyen biri var mıdır? Her türlü fikir alışverişine açığım çünkü bana kullanılabilir gibi geldi.
(29/11/2015, Saat: 13:35)VinceMasuka Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merak ettiğim bir konuyu sizlere sormak istiyorum. Tıraş öncesi yüzümüze bu bildiğimiz okey ya da durex kayganlaştırıcı jellerden sürsek daha rahat bir tıraş elde edemez miyiz? Acaba köpüğü nasıl etkiler? Sabun modifikasyonu yaparken içine eklesek nasıl olur? Her ne kadar yüze sürmek için üretilmemiş olsa da yine de kullanıldığı bölgeler hassas diye düşünüyorum. Deneyen biri var mıdır? Her türlü fikir alışverişine açığım çünkü bana kullanılabilir gibi geldi.

Essahtan Vince Masuka bu  Tongue
Deneyen zannederim ki yoktur, ama...(eşşeğin aklına karpuz kabuğu getirmek) Bunlar dermatolojik testlere tabii tutulmuş ürünler. Hatta eminim olayın hengamesinde bu ürünlerin tadına bakan da oluyordur.
Bence siz bir deneyin hatta beklentilerinizi aşarsa bu denemeyi bizimle de paylaşmayın.
Bebeksi cildinizin sırrını başka birinin kolay kolay bulamayacağı aşikar  Tongue

ps: Forum kamusal alanındaki ilk mesajım. Dayanamadım  Smile
(29/11/2015, Saat: 15:05)t.macgyver Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Essahtan Vince Masuka bu  Tongue
Deneyen zannederim ki yoktur, ama...(eşşeğin aklına karpuz kabuğu getirmek) Bunlar dermatolojik testlere tabii tutulmuş ürünler. Hatta eminim olayın hengamesinde bu ürünlerin tadına bakan da oluyordur.
Bence siz bir deneyin hatta beklentilerinizi aşarsa bu denemeyi bizimle de paylaşmayın.
Bebeksi cildinizin sırrını başka birinin kolay kolay bulamayacağı aşikar  Tongue

ps: Forum kamusal alanındaki ilk mesajım. Dayanamadım  Smile

Big Grin Öncelikle ilk mesajınız hayırlı olsun. Nick-ileti uyumunu siz söyleyince fark ettim Big Grin Trollemek gibi bir amacım yok lütfen yanlış anlaşılmasın ciddi anlamda merak ettiğimden sormuştum. Denersem sonucunu özel mesajdan atarım isteyene Wink Big Grin
formulasyonu çokte farklı olmayan
shu jel
blueness jel
kuafjel
gibi sakal yumuşatma amaçlı jeller zaten hem mevcut
hemde oldukça ekonomik ürünler

yinede alternatif olarak su bazlı lubrikant kullanımını deneyimlemek size kalmış

fakat shu kuaf ve bluenessde bile gözlemlediğimiz
köpükde gözle görülür bir azalmaya neden olduğu idi

amacı bu olan ürünler dahi köpükde böyle olumsuz sonuçlara neden oluyorken
lubrikantların olumlu sonuç vermesi pek olası değil gibi.
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Boşa harcamayın mühimmatları Big Grin
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
(29/11/2015, Saat: 16:19)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Boşa harcamayın mühimmatları Big Grin

ahaha! Big GrinBig Grin
alt insbruck emilsiyon ve geo f. trumper skin food tavsiye ederim.
100 yıl yaşasam aklıma gelmezdi çok yaşayın emi Smile
ben normal nivea krem veya vazelin falan sürsek traş öncesinde etkisi olumlu olumsuz ne olur onu merak ediyorum aslında?
Kea
Cildi çok fazla kimyasala maruz bırakmak bence iyi değil şahsen sadece sıcak su ile 3 dakika kadar yıkamanın tıraşa hazırlık için gayet yeterli olduğunu söyleyebilirim. Özellikle koruyuculuğu iyi bir sabun krem ve iyi bir fırça varsa çok da aşırı bir tıraşa hazırlık gerekmediğini hatta uzun vade cilde kimyasallardan dolayı zararlı olduğunu düşünüyorum
Konu efsane geltir başlıklarından biri oldu bile bence, nick entry uyumu da ayrıca efsane. Big Grin

(29/11/2015, Saat: 20:12)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: alt insbruck emilsiyon ve geo f. trumper skin food tavsiye ederim.

Geo F Trumper kullanıyorum, çok da başarılı bir ürün ancak Alt Insbruck denemedim ve çok merak ediyorum. Kokusu nasıl komşum?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraş öncesi doğru yüz hazırlığı Lord Sparhawk 78 88,316 04/04/2023, Saat: 02:09
Son Yorum: Mecanica
  Tıraş Kasesi oguzhan5069 2 2,784 24/08/2021, Saat: 09:39
Son Yorum: oguzhan5069
  Tıraş öncesi Şap kullanımı papazerigi 47 68,365 28/02/2021, Saat: 13:09
Son Yorum: Laylaylom
  Tıraş Öncesi Yağ ve Krem koozay 0 2,139 29/11/2020, Saat: 02:37
Son Yorum: koozay
  Tıraş Öncesi Yağ (Pre-Shave Oil) Kullanımının Fırçaya Zararı Sui Generis 7 7,497 22/09/2020, Saat: 18:39
Son Yorum: marv
  Ev Yapımı Tıraş Öncesi Yağı (Pre-shave Oil) eggman 32 50,635 20/02/2020, Saat: 12:08
Son Yorum: umok
  Loccitane Cade Traş Öncesi Yağ Onurper 7 11,749 26/01/2018, Saat: 12:18
Son Yorum: mrtkmsgl
  Kuaf Tıraş Öncesi Yumuşatıcı Jel _Olgun_ 15 29,769 23/07/2016, Saat: 02:12
Son Yorum: cirzini62
  TIRAŞ ÖNCESİ SABUN DENEMEK İSTEYEN? Azubel 12 13,323 31/12/2015, Saat: 01:05
Son Yorum: ckeskin
  Shu traş öncesi jel evreseli 9 19,647 10/10/2015, Saat: 19:43
Son Yorum: dikdik_s

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: