Merkur Adjustable FUTUR GOLD with Gift tin
öncelikle sakal ve cilt yapımdan bahsedeyim ; sakallarım normal dediğimiz yapıda sert veya yumuşak değil , boyun ve çene altı bölgem yatık seyrek yapıda. Yanak bölgem tamamiyle normal . Cilt tipimde normal . Sakal traşımı şehir dışında olmadığım sürece günlük olarak olmaktayım . Traş sırasında tahriş yaşarsam cildi bir gün dinlendirip ertesi gün traş olmaktayım.

Yaklaşık 1 yıldır EJ Barley R-89 ile traş olmaktayım fakat boyun altı ve çene bölgesinde yatık olmasından dolayı istediğim verimi alamıyordum . Bundan dolayı hep arayış içerisindeydim aklım hep ayarlı aletlere gidip geliyordu progress , futur gibi . Ama hangisi seçmem gerektiğini hatta Nasıl seçmem gerektiği hakında Bilğim yeterli değildi.

Bu esnada Merkür 37C slant , Rocnel SE ve Slim replikası Ondüla denemelerim oldu. Slantı sapının kısalığından dolayı elden çıkardım . Slantın boyu aynı Zamanda progress kısa sapa referans olarak progressi elememe yol açtı . Uzun sap hakında agresif tanımlaması çok yapılınca Onuda böylece elemiş oldum. Şimdi diyeceksiniz futur uzun saplı progress den dahamı uysal Smile açıkcası bilmiyorum progressi denemedim .

Benim Futuru seçmedeki en büyük nedenim yatık sakallarda daha başarılı olduğu hakkındaki yazılanlar oldu.

Futur Mat, polished ve Gold olarak üç farklı kaplama seçeneğinde satılmaktadır. Ben Metal kutu içersinde satılan Gold modelini tercih ettim kutusu ile hem şık bulduğum için ve evladiyelik olur düşüncesi ile tercih ettim. Ayrıca elimdeki diğer makinalar krom kaplı ve parlak farklı bir kaplama görmek istediğim için gold olanı tercih ettim.

el7eas.jpg
-
29njsp3.jpg

Metal kutulu versiyonu içerisinde bir paket jilet bulunmakta.

5d2i68.jpg
-
1-6 arasında ayarlanıyor rakam büyüdükçe makina agresifleşiyor . Rakamlara hizalamak kolay gözünüzle de gözlemleyebiliyorsunuz koruma barının yakınlığı ve uzaklığını .

295d89l.jpg

-
Üst kapağı çıkarıp takmak ve jileti takıp çıkarmak oldukça kolay.

288rpdv.jpg

Gelelim traş izlenimlerime

Makinanın koruma barı öyle güzel ayarlanmışki hiç bastırma ihtiyarçı duymuyorsunuz.

-ilk traşımı 4 günlük sakala polsilver jilet Cella sabun ile başladım
İlk olarak 4 ayarda sonra kulaktan çeneye ve atg 2. Ayarda sonuç üç perdede jildi yormadan tahriş etmeden benim için müthiş bir traş

2. traşım günlük gene polsilver ve Cella ayarlarda değişiklik yok gene müthiş bir traş

3. Traşım feather jilet (2.kullanımı) ile günlük traş 4.ayarla düz ,kulaktan çeneye ve atg 2.ayarla sonucunda boyun ve çene altında kesik noktasal kanama ve tahriş yaşadım

4. Traşım iki günlük sakala timor jilet ile düz 4. Ayarda kulaktan çeneye yaparken ayarı değiştirmeyi unutunca büyük bir acı hissettim sol tarafı tahriş ettim hemen ayarı 2 seviye indirip traşa devam ettim sonuç benden kaynaklı hata olduğu için değerlendirme yapmıyorum.

5. Traşım günlük gene timor jilet ile uygun ayarlarda boyun altında başarısız buldum . Traş sonunda elime ve gözüme kalan kıllar görülüyordu. Hafif de tahriş .

6.traşım iki günlük sakala personna jilet ile aynı ayarlarda sonuç personna ile hiç uygun değil . Göze değil ama ele sakal geliyordu. Tahriş minimal.

7. Ve 8. Traşım gene polsilver ile oldum şap testinden başarılı bir şekilde geçtiler sıfır kesik sıfır tahriş . Futur benim için polsilver jilet ile ideal ikili oldular.

Şimdi gelelim çoğu kişinin şikayet noktasına Bıyık bölğesine benim açımdan hiç sıkıntı olmadı gayet güzel ve efektif kesim hatta 89 dan gayet başarılı . Bıyık bölgesini 5.ayarda tek perde de soldan sağa ve sağdan sola kesiyorum .

Son olarak çıkardığı ses her perde de Hayabusanın hızlanma sesine benzetiyorum müthiş bir his .
İlk olarak başlayanlara önerirmiyim evet öneririm ayarlı olmasından dolayı rahatlıkla kullanılabilir.
Guzel inceleme olmus keyifle okudum, teşekkür ederiz.
Elinize saglik deneyimlerle desteklenmis cok aciklayico bir inceleme olmus.

Çok güzel olmuş zevkle okudum komşum, elinize sağlık.

Sent from my iPhone using Tapatalk
(15/04/2016, Saat: 20:23)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Son olarak çıkardığı ses her perde de Hayabusanın hızlanma sesine benzetiyorum müthiş bir his .

@Nani Kuş
Güzel günlerde kullan
Hayabusa sesi müzik gibi
Güzel bir inceleme olmuş, elinize sağlık.

Futur gerçekten çok etkili bir tıraş aleti. Jileti diğer 2 veya 3 parçalı aletlere göre daha kavisli tutması en büyük özelliği. Yatık sakalda başarısının sırrı da bence bu.

Yeni başlayacak arkadaşlar bu aleti çekinmeden alabilirler. Bir kere kullanıp attığım Wilkinson'u saymazsak, benim de ilk makinam budur ve ilk günden beri keyifle kullanmaktayım. Bir de hep şunu söyledim; Merkur Futur ana makinemdir, diğer tüm aletlerim ise hobi amaçlı aldığım aletler. Şehir dışına gideceksem veya iyi bir tıraş olmam gerekiyorsa, hobimi bir kenara bırakıp Futur'u alırım. Jilet tercihim ise Personna Platinum. 4. ayarda ilk ve ikinci perde, ikinci perdede bazen 3. ayara getiririm, üçüncü perdeyi de 2. veya 1. ayarda ATG olarak tıraş olurum. En sonda ise 6. ayara getirip burun altını ve favori uçlarımı düzeltirim.

Güle güle kullanın
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Güzel bir inceleme yazısı olmuş. Teşekkürler.
Sakıncası yoksa metal kutulu gold u nereden temin ettiğinizi öğrenebilir miyim?
@ynspektas @ozgun41 @rating hocam okuduğunuz için ben teşekkür ederim

@ihtilaf hocam sağolun YouTube'dan hayabusanın hızlanma videosunu ekleyecektim başarılı olamadım .

@onurcakmak hocam sağolun ben sizin ve @cihankeskin hocamın yorumlarını ayrıca yabancı forumlardaki futur ile ilğili incelemeleri bir yıla yakın devamlı takip ederek sonunda aldım özelikle yatık sakallarından şikayetçi olanlara bende şiddetle tavsiye ediyorum . Artık diğer üç makinam hobi amaçlı kullanım olacak .

@mertk hocam teşekkür ederim ürünü https://www.executive-shaving.co.uk/prod...ory_ID/277 buradan aldım.
Progress mi Futur mu sorusuna cevap bulmada katkısı olacak güzel bir yazı, teşekkürler @Nani Kuş komşum.
Tabiki progress deyip harlayim mi konuyu Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merkur 34C Heavy Duty Lord Sparhawk 335 358,680 14/10/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: radyoloji
  SATILIK: Merkur 34C Heavy Duty Jiletli Tıraş Makinası asrnnn 1 1,319 24/04/2023, Saat: 18:50
Son Yorum: asrnnn
  Merkur Progress linguist 1,025 747,691 13/12/2022, Saat: 13:14
Son Yorum: Mecanica
  Merkur Futur Safety Razor ilkerxxx 260 312,890 07/11/2021, Saat: 18:15
Son Yorum: serkant2
  Merkur 38C Barber Pole Eskiuyebyr 40 42,697 25/10/2021, Saat: 17:34
Son Yorum: Ciyus
  Merkur 37C Slant Bar muratti 282 299,368 29/09/2021, Saat: 11:58
Son Yorum: Zayn
  Parker Adjustable Safety Razor ckeskin 91 61,828 22/03/2021, Saat: 18:31
Son Yorum: krub
  Merkur 1904 eskiuyemnt 184 134,061 25/01/2021, Saat: 19:49
Son Yorum: mustbe
  Merkur 42C mi 34C mi tavsiye Erkantek 55 27,632 20/09/2020, Saat: 00:27
Son Yorum: gibicibicis_34
  Yaqi Gibbs Replica vs Merkur Progress Timor1322 22 10,680 08/08/2020, Saat: 00:20
Son Yorum: Timor1322

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: