Morris&Fondran Lee sabini Foruma özel fırça
Değerli cevaplarınız için cümleten teşekkür ederim . Hep beraber dahada netleştireceğimize inanıyorum pozitif düşünmek ve sabır bu işin anahtarı.

İzbe hocam knot bazından en fazla 26 mm için 210 dolar (620 tl ) diyebilirmiyiz ozaman ?

Garbanx hocam sizler gibi ustaların yardımları çok önemli . Herşeyi ile fikir birliğini oluşturmak ana gayemiz olsun yeterki.
Candova hocam kararınızın kesin olabilmesi için ne gerekli opsiyon ötesine taşıyalım sizide fikirleriniz Cidden önemli.
Cihan hocam çok sağolun bilğileri için ana amacımız Morris fondran olsun bununla ilğili fikir birliğine varalım .

Ustalarım ve forumdaşlarım 26 mm knot ideal . Yukarıda paylaştığım sapların hangisi genele hitap eder yani hangi sapı daha çok severek kullanabiliriz ( kişisel olayını bırakalım Cidden hepimize hitap edecek bir sap yapısı mevcuttur diye düşünüyorum ) yada hangi renk ve model sap olur lütfen fikirleriniz belirtin.

İzbe hocamın dediği gibi lee sabini ehli keyif biz de ona net bir fırça ile gidelim forumumuzun önemi vurgularız sonuçta bizlerde çok Mutlu oluruz .

Son olarak ben fırçaların pat diye hemen yapılacağını düşünmüyorum bu bir süreç fiyatı yüzünden katılmaya sıcak bakmayan arkadaşlar o ana kadar bütçe ayarlaması yapabilir diye düşünüyorum ve eminim ki o an geldiğinde fırçaya sahip olan arkadaşlar karalarından çok Mutlu olacaklar . Katılımlarınızı yürekten bekliyorum.

Onur Cihan izbe garbnx ustalarım kıl yapısı üzerinde ne düşünülebilir sizlerin görüşleri bu hususta çok önemli.
Ben en çok bu sap tipini seviyorum:

zkhkpz.jpg

Knot olarak da bence Blonde Badger idealdir.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Fiyat olarak ben değilde GartBnx hocam yorum yapsa daha iyi olur Nani Kuş Hocam.

Ben her türlü varım. beni direkt listeye yazabilirsiniz. Knot tercihim Sabini nin efsane Finest ı. Ama çoğunluk blonde badger derse ben uyar oğluyum. Ona da uyarım. Smile

Yalnız şu an için Sabini nin elinde hazırda Ivory handle lar var. Yani tortoise felan istersek bekleme süresi 6 ayları bulabilir. Abartıp disco haze felan istersek 2021 leri bulur diye tahmin ediyorum Smile

Bu arada sayı ile ilgili olarak uzun süredir foruma uğramayan hepsi çok değerli @btoprak hocam; @Hellhound hocam ve ismi şu an balık hafızama gelmeyen (beni affetsinler) çok değerli üstadlar var. Onlarda bize eşlik edebilir diye tahmin ediyorum.
Sap tipleri bu şekilde:

mf-assortment.jpg

Benim önerdiğim 110mm diye olan sanırım. Renk olarak da eğer bu fırça LE olacaksa Tortoise olmamalı. Normalde çalışmadığı bir renk olmalı. Sap tasarım da bu standartlardan birisi olmalı bence. Aksi takdirde reddedebilir.
@izbe üstadım foruma uğruyorum ama dediğiniz gibi katılımım olmuyor. Onur duydum sagolun. Üstadım benim bu başlığa yazmamamın sebebi biraz da kendimi tutmak aslında. Elimdeki fırçalar fazlasıyla tatmin ediyor. Ama cihankeskin üstadın yorumundaki sap dizayninda bir fırça olsa aklımı çelebilir diye düşünüyorum. Üstadlarım ben 26 mm fırçadan çok verim alamıyorum. Yüzde yoğun ve tok etki köpüğün etrafa sicramasina neden oluyor bende. Uzun süredir yoğunluklu olarak 22-24 mm fırçaları kullanıyorum. 26 olanlara çok az sıra geliyor. Ama bunda yüzde köpürtme yapmanın etkisi de olabilir Smile.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
(11/05/2016, Saat: 15:46)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben en çok bu sap tipini seviyorum:
zkhkpz.jpg

@cihankeskin üstadım; +1
Uzun zamandır bu sap modeli bilgisayarımın masaüstünde. Smile
Uzun zamandır arayıştayken.
(11/05/2016, Saat: 16:05)btoprak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @izbe üstadım foruma uğruyorum ama dediğiniz gibi katılımım olmuyor. Onur duydum sagolun. Üstadım benim bu başlığa yazmamamın sebebi biraz da kendimi tutmak aslında. Elimdeki fırçalar fazlasıyla tatmin ediyor. Ama cihankeskin üstadın yorumundaki sap dizayninda bir fırça olsa aklımı çelebilir diye düşünüyorum. Üstadlarım ben 26 mm fırçadan çok verim alamıyorum. Yüzde yoğun ve tok etki köpüğün etrafa sicramasina neden oluyor bende. Uzun süredir yoğunluklu olarak 22-24 mm fırçaları kullanıyorum. 26 olanlara çok az sıra geliyor. Ama bunda yüzde köpürtme yapmanın etkisi de olabilir Smile.

Komşum ben 30mm ile yüzde köpürtme yapıyorum. Biraz zorluyor. 26mm çok kötü değil ama ben de demiştim 24-26 iyi bir aralık. 24mm de olabilir.
Chief tarzı handle bence de uygundur.

Alternatif olarak jade tarzı bir renk e ne dersiniz?

Morris_Forndran_Chief_Blonde_Badger_26mm_Jade.jpg
(11/05/2016, Saat: 16:21)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum ben 30mm ile yüzde köpürtme yapıyorum. Biraz zorluyor. 26mm çok kötü değil ama ben de demiştim 24-26 iyi bir aralık. 24mm de olabilir.
Üstadım dediginiz gibi 30 mm ile bile yapılır yüzde köpürtme, benim de tercihim 24 mm den yana. Ama bir zorunluluk değil bu önemli olan bir düğüm üzerinde çoğunluğun birleşmesi.

Biraz daha koyu yeşil Jade bu sapta çok hoş duruyor @izbe üstadım. Tortoise de iyi duruyor ama Butterscotch çok güzel dursa da çok yoğun kullanıldı son zamanlarda mesela.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Porsuk kılı fırça tavsiyesi Murat06 gs 4 1,469 23/11/2023, Saat: 21:13
Son Yorum: Murat06 gs
  Silvertip Fırça tavsiyesi Andreichu 0 885 20/06/2023, Saat: 20:38
Son Yorum: Andreichu
  Yaqi TwoBand Badger FIrça kerem_tokd 14 2,822 14/05/2023, Saat: 04:23
Son Yorum: kerem_tokd
  FRANK SHAVING 24mm finest fırça ilk izlenimler papazerigi 274 379,713 22/10/2021, Saat: 14:15
Son Yorum: Lord Sparhawk
Wink Saponificio Varesino HMW Fırca dikdik_s 23 16,445 28/12/2020, Saat: 22:26
Son Yorum: Mstyldz
  Porsuk Fırça Tavsiyesi sellom 758 466,702 20/09/2020, Saat: 17:27
Son Yorum: Erdem009
  Simpson Duke 3 Best Badger Fırça btoprak 70 80,594 30/08/2020, Saat: 17:26
Son Yorum: marv
  Anbbas Porsuk Fırça U A K 1 2,678 06/01/2020, Saat: 23:12
Son Yorum: Jaguar Paw
  sephora porsuk kılı fırça kumuca 26 30,506 15/07/2019, Saat: 06:34
Son Yorum: kadir.tbk
  Edwin Jagger Pure Porsuk kılı fırça JohnLocke 24 11,154 22/04/2019, Saat: 17:52
Son Yorum: CK89

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: