Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade
Komsular merhaba,daha once astra yesil ve perma sharp kullandim ve astra yesil cok konforlu ve iyi kesen bir tiras sagladi muhle r89 makinemle.Haliyle geleneksel tirasa merak salmis biri olarak razorusdan 8-10 cesit civari jilet siparis verdim ki ozelliklede feather beni cok heyecanlandiriyordu okuduklarimdan oturu.Dun 2 gunluk sakalimla tiras oldum ki sakallarim cok sıkda degildir sertte degil ama malesef buyuk hayal kırıklığı yaşadım.Neredeyse kesmiyor diyim.İki perde yesil astradaki ayni tirasi oldum ve yolunmus gibi artik killar kaldi suratimda.Bir gun aradan sonra az once tiras oldum yani 1 gunluk sakal ve ilk defa 3 perde oldum astranin iki perdesinden daha kotu bir deneyim oldu.Sahte diyecem ama sanmiyorum razorusda satilacagini.Yani derby jilet sanirim daha iyi olurdu inanamıyorum bu duruma Sad
(29/04/2020, Saat: 23:09)noneed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komsular merhaba,daha once astra yesil ve perma sharp kullandim ve astra yesil cok konforlu ve iyi kesen bir tiras sagladi muhle r89 makinemle.Haliyle geleneksel tirasa merak salmis biri olarak razorusdan 8-10 cesit civari jilet siparis verdim ki ozelliklede feather beni cok heyecanlandiriyordu okuduklarimdan oturu.Dun 2 gunluk sakalimla tiras oldum ki sakallarim cok sıkda degildir sertte degil ama malesef buyuk hayal kırıklığı yaşadım.Neredeyse kesmiyor diyim.İki perde yesil astradaki ayni tirasi oldum ve yolunmus gibi artik killar kaldi suratimda.Bir gun aradan sonra az once tiras oldum yani 1 gunluk sakal ve ilk defa 3 perde oldum astranin iki perdesinden daha kotu bir deneyim oldu.Sahte diyecem ama sanmiyorum razorusda satilacagini.Yani derby jilet sanirim daha iyi olurdu inanamıyorum bu duruma Sad

Kai den sonra gelen bir jilet keskinlikte, hatayı biraz teknikte arıyorum ben komşum kızmayın bana. Yoksa teneke olsa tabir ettiğiniz kadar keser yani Smile en kötü ihtimal hatalı bir jilete denk gelmiş olabilirsiniz başka bir tanesini deneyin
Feather kılları keser, yanında da bir iki öpücük atar cilde Bir yerlerde bir yanlışlık var onu araştırıp bulmak lazım

1) Tıraş öncesi hazırlık yeterli olmayabilir
2) Sabun uygun olmayabilir. Veya uygunsa bile doğru kıvamda köpük oluşmamış olabilir
3) Aletin açısı uygun olmayabilir

Ama bütün bunlara rağmen Feather ile kıl kalmaması lazım. Bu takdirde dördüncü bir ihtimal olarak jilet de hatalı olabilir. Birkaç kez daha deneyin bence
@noneed komşum her şey stabil, sadece jilet farklıysa ve sonuçta yeşil astradan bile kör bir tıraş vermişse, büyük ihtimal jilet hatalıdır. Yalnız bu sorunu kutu içerisindeki jiletlerle de yaşama olasılığınız yüksek. İyi performans alamazsanız tekrar başka bir kutu sipariş edin.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
(30/04/2020, Saat: 01:05)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @noneed komşum her şey stabil, sadece jilet farklıysa ve sonuçta yeşil astradan bile kör bir tıraş vermişse, büyük ihtimal jilet hatalıdır. Yalnız bu sorunu kutu içerisindeki jiletlerle de yaşama olasılığınız yüksek. İyi performans alamazsanız tekrar başka bir kutu sipariş edin.

Bencede hocam,cunki o kadar meth ediliyor cok daha iyi bekliyordum,basta korktum bile biraz daha nazik davranayim demistim,simdi bastiriyorum o halde sakallarin bir kismini almis bir kismi parca halde kaliyor,şans Sad

Keserken bariz cekistiriyor ve parca sakal birakiyor,bu kadar konforsuz ve tiras sonrasi surat yanması sanırım ilk geleneksel tıraş deneyimimde olmuştu.Attım çöpe o jileti ve yarın kutusundan başka bir jilet deneyeceğim,baktım o da boyle digerlerini denemeden atacam çünki tıraşı iskenceye cevirmeye gerek yok.
Bugun paketten baska bir jiletle denedim ve parca sakal birakma sorunu olmadi dun ki jilet kesinlikle hatalı çıktı.Konfor olarak cok iyi gelmedi bana,herkesin cildi farklı tabi ki,fiyat olarakda bakıldığında bu performansi hatta daha iyi konforu yakalayabilecek jiletler var,benim tercihim olmayacak bir daha feather,merakımı gidermis oldum komşular.
Komşum jiletleri ilk paketten çıkarttığınız da deri üzerinde gezdirirseniz kullanımda çok fark ediyor. Hem de olası bir çapak durumunda yüzünüzü korumuş olursunuz. Bunu bir deri parçası ile yoksa kemer veya cüzdan gibi bir şey ile o da yoksa dikkatli olarak elinizin etli kısmı ile yapabilirsiniz.
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad
(30/04/2020, Saat: 23:23)3RD1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum jiletleri ilk paketten çıkarttığınız da deri üzerinde gezdirirseniz kullanımda çok fark ediyor. Hem de olası bir çapak durumunda yüzünüzü korumuş olursunuz. Bunu bir deri parçası ile yoksa kemer veya cüzdan gibi bir şey ile o da yoksa dikkatli olarak elinizin etli kısmı ile yapabilirsiniz.

Tesekkur ederim komsum,bakmistim uclarinda puruz yoktu,dunki sorunluydu bugunki keskinligi iyiydi ama tercih meselesi,bu ayarda hatta daha konforli tıraşlarım oldu.Bana uymadi feather,sırada 6 marka daha var beklemede onlarıda deneyimliyecem.Ozellikle gillet oclock sari ve platiniumdan da cok umutluyum ovguler cok oldugundan,umarım onlarda hayal kırıklığı yaşatmaz Smile
Feather açık ara en keskin diye bilinir, Konfor iddiası pek yok...

Gillette sarışın ise karakterli, keyifli, konforlu bir jilet. İlk kullanmaya çalıştığımda ise hiçbişe anlamamış,
hatta hazırlık berbat seviyede old. için tıraştan kızarık ve kesiklerle fln ayrılmıştım...

Ne zamanki aşağıdaki yazıyı okudum,,, Jiletler cildimde kaymaya başladı...
http://www.geltir.com/showthread.php?tid=24

Konu başlığı : 1. Acele hazırlık
(01/05/2020, Saat: 00:00)rock83 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Feather açık ara en keskin diye bilinir, Konfor iddiası pek yok...

Gillette sarışın ise karakterli, keyifli, konforlu bir jilet. İlk kullanmaya çalıştığımda ise hiçbişe anlamamış,
hatta hazırlık berbat seviyede old. için tıraştan kızarık ve kesiklerle fln ayrılmıştım...

Ne zamanki aşağıdaki yazıyı okudum,,, Jiletler cildimde kaymaya başladı...
http://www.geltir.com/showthread.php?tid=24

Konu başlığı : 1. Acele hazırlık

Tesekkur ederim

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Astra Superior Platinum (Yeşil) pars 665 688,552 21/04/2024, Saat: 22:28
Son Yorum: Alkali
  Al Shabab Stainless sfenks 7 2,926 30/01/2024, Saat: 00:35
Son Yorum: TMRT
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,884 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Gillette platinum esevetnov 88 61,498 03/10/2023, Saat: 23:45
Son Yorum: alfredantionee
  Bic Chrome Platinum alpbb74 190 188,028 31/05/2023, Saat: 12:56
Son Yorum: layken
  Astra Superior Stainless (Mavi) FloydianDM 263 257,721 30/04/2023, Saat: 14:50
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket) koolandgang 50 44,083 24/04/2023, Saat: 15:43
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Treet Platinum Wilkinson 90 106,112 15/04/2023, Saat: 00:27
Son Yorum: sfiber
  VERTICE Euromax Platinum Jilet BuraKaya55 54 29,696 01/01/2023, Saat: 10:44
Son Yorum: saitfirat
  RAPIRA SUPER STAINLESS (pembe/mavi/siyah) RUSYA eggman 261 271,912 10/11/2022, Saat: 17:41
Son Yorum: Johny White

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: