Timor 1353 - Gentle Shaver
Bu alet sanki benim için üretilmiş tam aradığım alet hem yumuşak hem de etkili bir tıraşı var hassas ciltli birisiyim çok iyi geldi herkese tavsiye ederim.
Çok sevdiğim bir makina. Kopyası olan Haward ile başladım (ki daha farklı bir tıraşı var) ama bu makşna tam ömürlük ve gerçekten de günlükte harika iş çıkartıyor. Uzun uzun tıraş olmasını seven, detaylarla oynamayı seven ve sağlam bir makina arayanların f/p'da en öncelikli seçeneklerinden birisi diye düşünüyorum. 34C, R89 ve benzerleri mi, yoksa Timor 1353 mü? Timor'u tavsiye edebilirim. 34C 'nin extra yumuşaklığından bıkıp biraz daha makinayı ve jileti hissetmek isteyenler için ideal. Ama bir tık daha üstü olsun, makina daha ağır ve jileti çok az daha hissedeyim ama yormasın, günlük tıraşta da ideal olsun derseniz Haward kopyasını tavsiye edeim.
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
Ben de geleneksel ıslak traş konusunda oldukça yeni sayılırım. Araştırmalarım sonucu ilk aletim Timor 1353 oldu. Çok çeşitli traş bıçakları ile deneme imkanım oldu. Oldukça mild bir alet. Özellikle çene bölgesinde temiz traş olmak için 3 ya da 4 perde traş olmam gerekiyor. Üstadlar bu konuda beni bilgilendirirseniz sevinirim. Daha agresif bir alet mi denemeliyim yoksa tekniğimin oturmasını mı beklemeliyim?
Bu alet ile denediğim traş bıçakları : Wilkinson Sword,
Permasharp, 7 O'clock sarı, rapira paltinum ve swedish, BIC chrome paltinum, Treet turuncu, Astra Mavi.
(21/04/2020, Saat: 01:37)treasurer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben de geleneksel ıslak traş konusunda oldukça yeni sayılırım. Araştırmalarım sonucu ilk aletim Timor 1353 oldu. Çok çeşitli traş bıçakları ile deneme imkanım oldu. Oldukça mild bir alet. Özellikle çene bölgesinde temiz traş olmak için 3 ya da 4 perde traş olmam gerekiyor. Üstadlar bu konuda beni bilgilendirirseniz sevinirim. Daha agresif bir alet mi denemeliyim yoksa tekniğimin oturmasını mı beklemeliyim?
Permasharp, 7 O'clock sarı, rapira paltinum ve swedish, BIC chrome paltinum, Treet turuncu, Astra Mavi.
Keskin jiletler ile zaten kullanmışsınız, ben tıraş keyfinin uzamasını sevenlerdenim 3..4..5... perde fakat zaman darsa daha agresif bir alete geçiş yapın.
Jilet İh-tirastan sual olunmaz.
(21/04/2020, Saat: 01:37)treasurer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben de geleneksel ıslak traş konusunda oldukça yeni sayılırım. Araştırmalarım sonucu ilk aletim Timor 1353 oldu. Çok çeşitli traş bıçakları ile deneme imkanım oldu. Oldukça mild bir alet. Özellikle çene bölgesinde temiz traş olmak için 3 ya da 4 perde traş olmam gerekiyor. Üstadlar bu konuda beni bilgilendirirseniz sevinirim. Daha agresif bir alet mi denemeliyim yoksa tekniğimin oturmasını mı beklemeliyim?

Komşum vaktiniz varsa çok perde yapıyorum diye boş yere strese girmeyin. 1353 o kadar nazik bi alet ki onun 5 perdesi fatipin ya da parkerın agresif modellerinin 2 perdesinden daha az yıpratır. Açı sorununuz falan da olabilir. Bence denediğiniz jiletlerin bir çoğu alete güzel uyan jiletler. Strese girmeyin biraz daha şans verin elinizdekilere. Sonrasında zaten farklı aletler denemek ve almak isteyeceksiniz. Ama 1353 ile 3 perde gayet normal bi perde sayısı sıkıntılı bir durum yok.
Su an bu makina yok satis olarak Turkiye'de
Razorus Noyan Bey ile son gorusmemizde getirmeyecegini belirtmisti, bunun yerine Merkur serilerini onermisti.
Ben kacirdim maalesef, bunun yerine 30C favorimdir.
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
(21/04/2020, Saat: 09:23)DelikanliTiras Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Keskin jiletler ile zaten kullanmışsınız, ben tıraş keyfinin uzamasını sevenlerdenim 3..4..5... perde fakat zaman darsa daha agresif bir alete geçiş yapın.

Teşekkürler bilgilendirmeniz için. Peki İkinci bir alet için Muhle r89 mu yoksa Merkur 15 c mi daha mantıklı olur üstad? R89 ileride r41 başlık alınabileceği için iyi bir yatırım gibi görünüyor.

(21/04/2020, Saat: 10:21)Sheeplessness Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum vaktiniz varsa çok perde yapıyorum diye boş yere strese girmeyin. 1353 o kadar nazik bi alet ki onun 5 perdesi fatipin ya da parkerın agresif modellerinin 2 perdesinden daha az yıpratır. Açı sorununuz falan da olabilir. Bence denediğiniz jiletlerin bir çoğu alete güzel uyan jiletler. Strese girmeyin biraz daha şans verin elinizdekilere. Sonrasında zaten farklı aletler denemek ve almak isteyeceksiniz. Ama 1353 ile 3 perde gayet normal bi perde sayısı sıkıntılı bir durum yok.

Üstad çok teşekkürler.
Bugün tobs sandal ağacı sabunla 20 saniyelik köpürtmeyle farkedemediğim fazlaca köpük sonucu timorla 5 perde tıraş oldum. Sanırım yarın olmam. Üstelik sonrasında tobs koruyuculuğu ve pudralı yapısı neticesi as bile kullanmadım
Fool me once,  shame on you. Fool me twice, shame on me..
(21/04/2020, Saat: 10:35)ekindgn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Su an bu makina yok satis olarak Turkiye'de
Razorus Noyan Bey ile son gorusmemizde getirmeyecegini belirtmisti, bunun yerine Merkur serilerini onermisti.
Ben kacirdim maalesef, bunun yerine 30C favorimdir.

Ben Amazon.com’dan Türkiyeye kargo ile makul bir fiyata almistim. Simdi 28 dolar + kargo sanırım.
(11/05/2020, Saat: 00:51)trooper_gs Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben Amazon.com’dan Türkiyeye kargo ile makul bir fiyata almistim. Simdi 28 dolar + kargo sanırım.

Kargo ne kadar sürede elinize ulasti, sorunsuz bir teslimat oldu mu
İnsanlara doğru da olsa hoşlarına gitmeyen bir şey söyleme! yoksa seninle kavga ederler...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merkur 933c izlenimlerim Timor 1322 ile mukayesesi Timor1322 9 4,313 04/06/2020, Saat: 01:56
Son Yorum: Timor1322
  Mühle R89 ve Timor 1322 ilk izlenimler Timor1322 26 9,588 31/05/2020, Saat: 14:53
Son Yorum: GecayS
  Timor Stainless Steel Closed Comb Safety Razor 100 mm MerkurFutur 11 5,745 01/03/2020, Saat: 01:28
Son Yorum: MerkurFutur
  Ming Shi Shaver 2000s Futur Klonu Ayarlı Tıraş Aleti recklesstr 276 183,519 17/12/2019, Saat: 11:40
Son Yorum: Jaguar Paw

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: