'Tabac Original' ve 'Proraso Azur-Lime'
(30/04/2021, Saat: 20:01)mtcn77 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Proraso Azur & Lime ile müthiş bir traş daha oldum.

Artık eski alışkanlıklarla sakalı 3 perdede kısaltmak için cildimi tahriş etmeyi temelli bıraktım. 6 perdede;
  • WTG,
  • XTG,
  • Çene açısından yukarı doğru ve aşağı doğru çapraz yönde ATG,
  • Çene kenarından adem elmasına ATG,
  • Çene kenarından yukarı yönde çapraz ATG,
  • Son olarak da boyundan çeneye doğru çapraz ATG alıp tertemiz oluyorum.
Proraso aşırı iyi koruyucu bir krem olduğu için şap sürmeye gerek duymadım, solda ufak bir kesik kanamış olsa da hissetmedim.

Keyifli tiraslar komşum, aklıma takıldı ,mazur görün 3 perde bile bence yıpratıcı iken siz 6 perde tıraşı nasıl olabiliyorsunuz ?Cilt için çok yıpratıcı gelmiyor mu ?
(30/04/2021, Saat: 20:28)Alpp Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Keyifli tiraslar komşum, aklıma takıldı ,mazur görün 3 perde bile bence yıpratıcı iken siz 6 perde tıraşı nasıl olabiliyorsunuz ?Cilt için çok yıpratıcı gelmiyor mu ?

Permasharp ile olamazdım, o konuda kesinlikle katılıyorum komşum. Her traş bıçağı bu kadar uyumlu değil. Ben Shark ile çok memnunum. Size de öneririm o yüzden, çok keskin olmadığı için yüzünüzü de sıyırmıyor. Bir de hem Proraso kremle, hem de Tabac Original sabunla bile bazen zorluk yaşayabiliyorum, kesinlikle az ürün kullanmaya gelmiyor. Bolca köpük istiyor.
Banyo sonrası, 1-1.5cm tüp ile oluşan köpük yetiyor.
Tıraş sabunu yerine Gres yağı bile kullansam 6 perdede tanık koruma programına girebilecek duruma gelirim herhalde. Annem bile tanıyamaz suratımı..ama alete jilet takmazsam bir kaç günlük kızarıklık kurtulurum belki..şaka bir yana böyle sağlam bir cildiniz olduğu için çok şanslısınız komşum..

SM-A715F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(30/04/2021, Saat: 20:28)Alpp Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Keyifli tiraslar komşum, aklıma takıldı ,mazur görün 3 perde bile bence yıpratıcı iken siz 6 perde tıraşı nasıl olabiliyorsunuz ?Cilt için çok yıpratıcı gelmiyor mu ?

3 perdeyi yıpratıcı buluyorsanız çok büyük ihtimalle fazla agresif bir makine kullanıyorsunuz demektir. Her perdede kademe kademe kısaltacak, geride kalanı umursamayacak şekilde konforlu bir makine ile 3 perde tıraşta hiç tıraş olmamış kadar bile rahat çıkabilir cildiniz. Yeterki doğru makine+jilet kombinasyonu ve doğru teknikler kullanın. Yakın tıraş olmaya odaklı tıraşa dalarsanız o zaman 2 perdede bie tahriş kaçınılmaz olabilir.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
(01/05/2021, Saat: 15:31)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 3 perdeyi yıpratıcı buluyorsanız çok büyük ihtimalle fazla agresif bir makine kullanıyorsunuz demektir. Her perdede kademe kademe kısaltacak, geride kalanı umursamayacak şekilde konforlu bir makine ile 3 perde tıraşta hiç tıraş olmamış kadar bile rahat çıkabilir cildiniz. Yeterki doğru makine+jilet kombinasyonu ve doğru teknikler kullanın. Yakın tıraş olmaya odaklı tıraşa dalarsanız o zaman 2 perdede bie tahriş kaçınılmaz olabilir.

Selamlar,değerli fikirleriniz için teşekkür ederim.
Yaqi Dlc Klasik kullanıyorum genelde,ara sırada beast başlık ile tıraş oluyorum.Beast ile tek perde+düzeltme'den fazlasını yapmıyorum ,çünkü zaten tek perdede nerdeyse mermer gibi bir cilt elde edebiliyorum,DLC Klasik başlıktada 2 perde yeterli geliyor açıkçası gayet yakın ve konforlu bir tıraş için.El yetkinliği olduğu sürece,2 perde tıraşta,son derece yakın bir tıraş çıkartılacağını düşündüğüm ve tecrübe ettiğim için,3. perde tıraşada çoğu zaman yeltenmedim.Her ne olursa olsun 2 den fazla perde tıraşın en mild alet ile bile cilde faydasız olduğunu düşünüyorum,zorunluluk olmadıkça ,şahsi fikrim,2den fazla perde tıraş olmak gereksiz.Hangi aleti,sabunu vs. kullanırsak kullanalım,sonuç olarak cilt yapılan perde sayısıyla doğru orantılı olarak mikrotravmalar artıyor.

Keyifli tıraşlar dilerim.
Arkadaşlar, bu başlıkta kıyaslanan ürünlerin birisi krem, diğer sabun. Dolayısıyla bir birlerinden farklı ürünler olup, mukayesesi pek doğru değil.

Devamında konunun akışı farklı yönlere evrildiğinden konuyu burada noktalayalım. Her iki ürünle ilgili bilgi ve deneyimlerinizi kendi başlıklarında paylaşmanızı rica ediyorum. Böylelikle araştırma yapan komşularımız daha sağlıklı bilgilere ulaşmalarında yardımcı olalım.

Proraso Single Blade serisi için şu başlık; http://www.geltir.com/showthread.php?tid=13579
Tabac Sabun için ise şu başlık; http://geltir.com/showthread.php?tid=54
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 502,750 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Proraso Sandalwood Sabun blaster 148 102,586 01/02/2023, Saat: 12:26
Son Yorum: Mecanica
  Proraso Tıraş Sabunu - Eucalyptus & Menthol papazerigi 131 167,297 13/03/2021, Saat: 19:29
Son Yorum: Hexciter
  Tabac Orijinal Tıraş Sabunu (Stick) msakalli 28 26,001 23/02/2021, Saat: 00:55
Son Yorum: Abin Sur Ertu
  Proraso Tıraş Sabunu -Aloe vera ve yeşil çaylı ulysse6 26 23,740 16/10/2020, Saat: 00:28
Son Yorum: klasik63
  Proraso sabun / yavru böcek / yardım mustbe 35 11,587 08/06/2020, Saat: 00:09
Son Yorum: mustbe
  Cella & Tabac & Mwf ynspektas 19 20,015 12/05/2019, Saat: 14:27
Son Yorum: Ibra35
  Proraso Köpük Çeşitleri krub 3 3,459 08/09/2018, Saat: 02:22
Son Yorum: kadir.tbk
  Mike's Natural Lime merg 7 8,105 07/08/2017, Saat: 12:07
Son Yorum: onurcakmak
  Taylor of Old Bond Street Lime Shaving Soap Chinaski 16 17,723 15/05/2015, Saat: 14:44
Son Yorum: Bruce

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: