Colonel Conk Almond
(03/02/2015, Saat: 18:50)mkb1907 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ben bu sabunu bastığım kap içinde omega 81052 ile çok güzel köpürtürken porsuk ile aynı şekilde köpürtemiyorum.
ayrıca sabun bıraz bereketsız gıbı geldi bana cok cabuk bıttı benım sabunum

Domuz fırçalar porsuk, özellikle de silvertip porsuk fırçalara göre daha sert olduklarından daha çok sabun kaldırırlar ve daha kolay sabun köpürtürler.
Gliserinli sabunlar daha kolay fırça tarafından kaldırılır. Bundan dolayı çabuk bitmiş olabilir ama fazla yükleme yapmadığınızdan da emin olun.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
(03/02/2015, Saat: 18:50)mkb1907 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ben bu sabunu bastığım kap içinde omega 81052 ile çok güzel köpürtürken porsuk ile aynı şekilde köpürtemiyorum.
ayrıca sabun bıraz bereketsız gıbı geldi bana cok cabuk bıttı benım sabunum

Köpürtme öncesi sabunu bastığınız kaba bir miktar sıcak su koyun, birkaç dakika veya siz duştayken beklesin. Porsuk fırçanız da suda beklesin, bir de öyle deneyin. Yeterli ürün yüklemiyor olabilirsiniz, protolather oluşana kadar yükleme yapın. Benim de az kaldı, bitene kadar bunu kullanacağım.
silvertip fırçaylada köpük yapıyorum zaten sabunu bastığım tasın içinde köpük yaptığım için yeterınce yukleme yapıyorum benim kendi gözlemlerımden bu sanunun hakkından domuzcuklar daha guzel geliyor demek ıstemıstım.

domuzla da porsukla da aynı sekılde yukleme yapıyorum omega cok daha kıvamlı oluyor . sanırım daha cok sabunu kaldırıyor.
bu arada omega fırcam cok guzel catallandı ucları yumusacık oldu kılları hala gergın artık daha fazla tercıh etmeye basladım
Evet, ben de ustura icin forumlari detayli incelerken cok karsilastim. Iyi, yola gelmis kaliteli bir domuzu her turlu porsuga tercih eden ciddi bir kitle var. Ben de bir ara denemeyi dusunuyorum, bakalim porsugun yuzdeki hissini gececek mi?

Sent from my iPhone using Tapatalk
Yıllardır domuz fırça kullanıyorum. En kaliteli domuz fırça dahi porsuk hissini veremiyor malesef. Domuz fırçalar 6 ay sonunda çok güzel açılırlar, uçları çatallanmış olur ama porsuk ile hissiyatı aynı olmuyor. O yüzden kişisel zevke kalıyor tercih.

Sabun konusuna gelince, sabunların bazılarının su seçtiği biliniyor MWF gibi mesela. Sert su ile iyi köpük olmamış olabilir. Domuz fırçalara yükleme yapmak daha kolaydır. Porsuklarda daha çok yükleme ve her 5 tur çevirmede bir iki damla su ilave ederek daha başarılı olunabilir.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
Su problemi olanlar Erikli gibi kaliteli içme suyu ile deneme yapabilirsiniz. O da olmuyorsa bit Yeniği başka tarafta
Foruma özel Tipsoft fiyat listesi için "tipsoftbrushes(at)gmail.com"
adresine "kullanıcı adınızı" belirterek mail atabilirsiniz.
https://www.facebook.com/tipsoftbrushes/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Thumbs Up Acca Kappa Almond Tıraş Sabunu bleak 11 5,365 14/12/2020, Saat: 23:18
Son Yorum: kral tıraş
  Valobra Crema Di Sapone Almond Lord Sparhawk 32 36,394 02/10/2020, Saat: 18:30
Son Yorum: marv
  Colonel Conk Bayrum Delidumrul 7 8,952 22/08/2020, Saat: 22:15
Son Yorum: trooper_gs
  "Col. Conk" Gliserin Bazlı "Misket Limonu" Tıraş Sabunu SumNauta 4 4,389 13/05/2017, Saat: 13:27
Son Yorum: SumNauta
  DOVO ALMOND ITALIAN martin 0 2,964 20/03/2014, Saat: 16:09
Son Yorum: martin
  3P Almond Shaving Soap papazerigi 34 43,806 22/12/2013, Saat: 02:36
Son Yorum: tipsol
  Sabunumu Buldum:Geo F Trumper Almond Shaving Soap mancho 49 61,452 06/06/2013, Saat: 15:40
Son Yorum: martin
  Colonel Conk Amber eggman 49 55,659 06/01/2013, Saat: 22:17
Son Yorum: palamut
  Dr Harris Almond Shaving Soap papazerigi 29 37,292 05/09/2012, Saat: 20:03
Son Yorum: blaster

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: