Edwin Jagger RN6 Çelik Tıraş Tası
Bu ürünü çok derin olmayan basit köpük yapabileceğim, özellikle de yazları kullanabileceğim bir tas olması için aldım. Malzemesi oldukça kaliteli. Çelik üzeri krom kaplama. Fotoğraflarda da görebileceğiniz gibi oldukça ufak bir tas. Köpürtmeden çok sabun basma amaçlı yapılmış. Çok büyük çaplı olmayan fırçalarla kullanıldığında gayet uygun. Çok büyük bir kutuda geldiği için boyutunu ilk gördüğünüzde biraz hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Fiyatının ürüne göre yüksek olduğunu düşünüyorum. Fiyat sizin için önemli değilse tavsiye edebileceğim bir ürün. Aksi taktirde başka köpürtme taslarına yönelmenizi öneririm.

Ürün tipi: Refill kasesi, köpürtme tası.
Üretim yeri: İngiltere
Kullanılan malzeme: Çelik üzeri krom kaplama.
Fiyatı: 45 TL (Nisan 2015)
Ölçüleri: 3.50cm derinlik; 8.5cm ağız çapı.

dqgaww.jpg
2888fpu.jpg
34y7muh.jpg
Komşum hayırlı olsun. Güle güle kullanın. Geçtiğimiz aylarda ben de almayı düşünmüş ve nette şöyle bir bakmıştım. Dediğiniz gibi kutusunu gören içinden toraman bir kase çıkacak sanıyor ancak gerçek ebatı görünce hayal kırıklığı oluyor. Zaten bu ebatlarda çelik tıraş kaseleri çok rahat kuaför malzemeleri satan dükkanlarda 4-5 TL gibi fiyatlara satılıyor. Dolayısıyla fiyat konusunda da dediğinize katılıyorum.
Bu tas EJ sabunlari koymak için üretilmiş bir ürün komşum. Kopurtme için başka porselen kaseleri var. Sabun koymak için de pahalı ama şık bir tas bana kalırsa.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
Sabun basmak için güzel kap ve avuç içinde rahatça tutulur düşmez
Köpürtme yapılmaz çünkü içinde kabartılı desenler yok
Don kişotın Helmet'i gibi şirin
İnceleme için teşekkürler Cihan Komşum. İki satır da ben yazmak istiyorum.

Tıraş öncesi, fırçamı sıcak suda bekletmek amacı ile kullanıyorum. Fırçam tipsoft, kase küçük geliyor ama idare ediyor. Ama açıkça söyleyim ben aldığıma pişmanım. Çok önemli bir parça kesinlikle değil. Olmasa da olur.

Alana kadar bazı tereddütlerim vardı. Ben muhle sevenlerdenim. Malum aynı ürünü kardeş marka Muhle de üretiyor. Makinemle tasım takım olsun amacı ile Muhle almayı düşündüm. Fakat Muhle, yurtiçinde zor; dışarıdan gelmesi ise 70 TL'yi buluyor. Standart bir çelik tasa, muadilleri berber toptancılarında en fazla 10 lira iken sırf marka için bu kadar para verilmez. Ayrıca logonun lazer ile işlenmiş olmasını tercih ederdim, çünkü bir zaman sonra o yazı çıkacak, ve geriye dümdüz bir tas kalacak.

Bir de muhle ile edwin jagger'in yanyana fotoğraflarını paylaşmak istiyorum. Muhle EJ'ye göre biraz daha küçük ve daha pahalı; dolayısıyla buna rağmen muhle'm ile set olsun diye düşünenler, hayal kırıklığı yaşayabilirler, zira muhle gerçekten çok çok küçük bir tas.

316rg2h.jpg

Krem seven, best veya silvertip ile yüzde köpürtmeyi seven biri, yani ben; eğer şimdiki aklım olsaydı, Muhle makine yerine EJ makine, Tipsoft yerine EJ silvertip ama 24'lük değil 19luk bir şey, ve bu tas ile güzel bir set yapar, hayatımın sonuna kadar da devam ederdim. Tası sadece tıraş öncesi sıcak su ile ıslatmak, ve yüzden köpük yaparken ufak ufak su yüklemek amacı ile kullanmak daha doğru diye okudum. Zira bir çok yerden araştırmaya çalıştım, bu tasın genel amacı bu yönde imiş. Onların yalancısıyım, kendi yorumum değildir.

Umarım bu yazdıklarım bazı dostların işine yarar.
İlk resimde göbek çıkmış gibi duruyor Cihan komşum, kilo mu aldın sen? Big Grin
Eline sağlık yine faydalı bir inceleme olmuş. Forumda bu içeriğin bulunması harika.
Alalım sana bir Duke 3 bakalım bir daha tasta köpürtüyor musun. Bugün Penhaligon's ile "load it like you hate it" metodu uyguladım, yüzümde köpürtürken bir damla yaş geldi, mutluluk göz yaşları... Smile
(23/05/2015, Saat: 21:43)Aleksey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İlk resimde göbek çıkmış gibi duruyor Cihan komşum, kilo mu aldın sen? Big Grin
Eline sağlık yine faydalı bir inceleme olmuş. Forumda bu içeriğin bulunması harika.
Alalım sana bir Duke 3 bakalım bir daha tasta köpürtüyor musun. Bugün Penhaligon's ile "load it like you hate it" metodu uyguladım, yüzümde köpürtürken bir damla yaş geldi, mutluluk göz yaşları... Smile

Yok canım tasın bombesi o  Big Grin Böyle diye diye aldıracaksın sonunda.  Wink
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Fiyat/performansı düşük bir kase boyuttan ötürü girintili taslar gibi olmasa da özellikle küçük fırçalarla güzel köpük oluyor ayrıca şık bir kase.
(23/05/2015, Saat: 20:02)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu tas EJ sabunlari koymak için üretilmiş bir ürün komşum. Kopurtme için başka porselen kaseleri var. Sabun koymak için de pahalı ama şık bir tas bana kalırsa.

Ben ufak el kadar bir şey arıyordum işimi de gördü aslında. Biraz bile bile aldım. Tek pişmanlığım ücretidir. Bir de porselen köpürtme tasları çok derin geldi EJ'nin derin olmayan bir şey arıyordum.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Bence doğru bir seçim, fiyatı biraz yüksek ama her zaman kullanilabilir bir ürün gibi geliyor bana. Porselen olanları da sabun koyup uzerinde köpük yapsınlar mantığıyla uretmisler, adamların herşeyi eski usûl anlayacağınız.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraş öncesi doğru yüz hazırlığı Lord Sparhawk 78 88,308 04/04/2023, Saat: 02:09
Son Yorum: Mecanica
  Tıraş Kasesi oguzhan5069 2 2,782 24/08/2021, Saat: 09:39
Son Yorum: oguzhan5069
  Tıraş öncesi Şap kullanımı papazerigi 47 68,353 28/02/2021, Saat: 13:09
Son Yorum: Laylaylom
  Tıraş Öncesi Yağ ve Krem koozay 0 2,137 29/11/2020, Saat: 02:37
Son Yorum: koozay
  Tıraş Öncesi Yağ (Pre-Shave Oil) Kullanımının Fırçaya Zararı Sui Generis 7 7,495 22/09/2020, Saat: 18:39
Son Yorum: marv
  Ev Yapımı Tıraş Öncesi Yağı (Pre-shave Oil) eggman 32 50,630 20/02/2020, Saat: 12:08
Son Yorum: umok
  Kuaf Tıraş Öncesi Yumuşatıcı Jel _Olgun_ 15 29,766 23/07/2016, Saat: 02:12
Son Yorum: cirzini62
  TIRAŞ ÖNCESİ SABUN DENEMEK İSTEYEN? Azubel 12 13,323 31/12/2015, Saat: 01:05
Son Yorum: ckeskin
  Tıraş Öncesi Kayganlaştırıcı Jel VinceMasuka 29 26,744 30/11/2015, Saat: 21:26
Son Yorum: ustaci
  Proden Tıraş Öncesi Jel eternal77 8 15,104 10/10/2015, Saat: 17:49
Son Yorum: Cesko

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: