Palmolive stick
(03/09/2019, Saat: 19:59)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu sabunun üretimi bitti, bulduklarınızı almanızda fayda var.
Peki ya krem?

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...
Dün "En Son Ne Aldınız" başlığındaki girdimden sonra "stok var mıdır, kaç liraya aldınız" minvalinde o kadar çok mesaj aldım ki, heyecanla kullanmayı beklediğim La Toja'yı bir kenara bırakıp bu sabundaki kerameti merak etmeye başladım. Nihayetinde az önce tıraş oldum ve bu sabunda tecrübesi olan Abilerden ziyade sabunu merak edenler için naçizane bir şeyler yazmak istedim.

Tıraş Ekipmanı;
-Rocnel SE-P
-Kai Jilet
-Yaqi Sagrada
-Palmolive Stick Sabun

Sabunu yüze sürme yöntemiyle köpürttüm ve düz-çapraz-ters olamak üzere üç perde tıraş oldum. Öncelikle köpük kalitesinden bahsedeyim çünkü en iyi yanlarından birisi bu bence;
yüzümü ve sabunun üst tarafını hafif ıslatarak, çok ince bir tabaka olacak şekilde yüzüme sürdüm ve ardından fırça ile köpürttüm. Kesinlikle zor köpüren bir sabun değil. Üç perde tıraş olduktan sonra fırçada hala en az bir perde tıraş olacak kadar sabun kalmıştı; belli ki bereketli bir sabun.Kayganlık ve koruyuculuk fiyatına göre gayet iyi düzeydi mesela bu noktada Proraso krem kullanacağıma kesinlike bu sabunu tercih ederim. Ancak bence Tabac ya da Cella kalitesinde de değil. Şimdi haklı olarak, arkadaş sen de 15 liralık sabunu neden bunlarla karşılaştırıyorsun diyenler olacaktır, o kadar çok övülmüş ki bu yönde bir beklentim oluşmuştu. Dediğim gibi standart bir tıraşta beklentileri kesinlikle karşılar, kai gibi keskin bir jiletle tıraş olmama rağmen herhangi bir sorun yaşamadım.
Tıraş sonrasında ise gayet yumuşak bir ciltle karşılaştım, herhangi bir tıraş sonrası ürünü kullanmaya gerek duymadım.

Sabunun benim için artısı fiyat/performansı oldu (ama maalesef bu işe bulaşmış olan herkesin de çok iyi bildiği gibi fiyat/performans asli tercih sebebi olmuyor hiçbir zaman), yukarıda da söylediğim gibi bence proraso ürünleri yerine gayet tercih edilebilir, daha fazlasını söylemek belki biraz haksızlık olacaktır.
Gelelim en büyük eksisine; çok net bir biçimde kokusu, tabii ki tamamen öznel bir alan ancak bence wilkinson sabundaki kadar olmasa da yine de "erkek duş jelleri vari" sentetik bir kokusu var. Ayrıca aldığımdan beri bir şeye benzetiyordum sonunda tıraş olduktan sonra buldum neye benzettiğimi; sebamed'in yüz sabununun daha yumuşak kokulusu gibi (ki renkleri de hemen hemen aynı, belki vardır bir sebebi).
Sonuç olarak "vay canına" demedim ama güzel bir sabun olduğunu düşünüyorum ben de. Benim için koku çok önemli olduğu için eğer önüme çıkarsa alacağım ancak hiçbir zaman bulmaya çaba harcamayacağım bir sabun olacak. Bu nokta belki çok önemli değil ama stick sabunların en güzel taraflarından birisi bence kutularından dolayı taşınabilirlik. Maalesef bu sabun karton kutu içerisinde folyoya sarılı bu nedenle seyahat için çok uygun olmayabilir. Naçizane sabunu ilk kullandığım zaman yaşadığım tecrübeyi betimleme çalıştım, pek tabii bu işin ustaları daha iyi değerlendireceklerdir.

Bulunulabilirlikle ilgili not: Dünden beri çokça stok durumu soruldu. Ben Karabulut Ticaretten aldım, aslında almak gibi bir niyetim de pek yoktu ancak dükkan sahibi beyle yaptığımız sohbete istinaden alışverişsiz çıkmamak adına aldım. Krem de vardı onu almadım, her ikisinin de fiyatı 15 Lira. Muhtemelen hafta içi bir daha gideceğim o tarafa, merak edenler için uğrar stok durumunu sorarım. Bunun yanında İstanbul'da olanlar için şunu söyleyebilirim; bu sabunun üretiminin bittiğini duygum ancak eminim ki Eminönü'nde biraz vakit harcarsanız bulacaksınız . Mesela bir iki ay önce İmpa'ya çıkan yolun solunda kalan kozmetikçide 12 Lira fiyatla görüp almamıştım. Eminim uygun fiyatından dolayı kuaför malzemesi satan dükkanların bir kısmında bulunuyordur. Ancak tabii kapı kapı gezmek gerekli.
Yorumuna sağlık komşum, güzel bir inceleme olmuş.
Keyifli tıraşlar dilerim. Tıraş aleti
@Ricochet inceleme için tesekkurler komşum, karaborsa zannediyorduk biz de

SM-A320F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
@efrasyab Üstat sayesinde deneme imkanı buldum Palmolive Çubuk Sabunu.

F/P seviyesi güzel ama kesinlikle aranacak bir sabun değil.

Kokusu ağır değil. Koruyuculuk Arkoya göre daha iyi ama genel olarak orta/alt seviye denilebilir. Tıraş sonrası performansı güzel. Cildi kurutmuyor.

Belirttiğim gibi denk gelirse denenebilir ama illa ki olmalı denilecek bir sabun değil.
Bu sabunu alabileceğimiz bulabileceğimiz bir internet sitesi vs mı? İstanbul’da olmadığım için bahsettiğiniz lokasyonlara gidip bakamıyorum Smile
———————————————
Aptallık En Büyük Günahtır !..
(09/11/2019, Saat: 15:35)forevermore07 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu sabunu alabileceğimiz bulabileceğimiz bir internet sitesi vs mı? İstanbul’da olmadığım için bahsettiğiniz lokasyonlara gidip bakamıyorum Smile
Karabulut ticarette vardı hem sabun hem kremi.internet sitelerinde görünmeyebilir, bir telefon açıp sorun komşum

SM-A320F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Palmolive sample olarak kremini deneme şansım oldu ve buraya yazmayı uygun gördüm. Bunun içinde bir kaç yorum eklemek istedim. Çok kolay köpürdü ve yüzümü iyi kapladı diyebilirim. Özelliklede kayganlığını çok beğendim. Koruma ve nemlendirme bana başarılı geldi yeterliydi. Koku olarak gayet güzel fresh bir kokuymuş. Genel olarak severek kullandım komşular, tıraş sonrasında hiç bir rahatsızlık duymadım.
Bu sabundan bulma şansımız var mıdır acaba ?

GM1910 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(09/07/2020, Saat: 22:03)Ali192 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu sabundan bulma şansımız var mıdır acaba ?

GM1910 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sabunu temin ettim teşekkür ederim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Wilkinson Stick sabun ynspektas 130 72,350 26/11/2022, Saat: 22:36
Son Yorum: thatwickerhat
  Lea stick totan35 42 38,280 12/11/2021, Saat: 17:46
Son Yorum: Mustafa40
  Tabac Orijinal Tıraş Sabunu (Stick) msakalli 28 25,966 23/02/2021, Saat: 00:55
Son Yorum: Abin Sur Ertu
  La toja stick totan35 35 45,196 22/10/2019, Saat: 12:38
Son Yorum: mrden
  Boots stick sabun mkeskus 0 2,461 30/07/2016, Saat: 11:41
Son Yorum: mkeskus
  Williams Stick eskiuyemnt 20 28,029 19/01/2016, Saat: 23:05
Son Yorum: Kaptan
  Wilkinson stick & Speick stick ynspektas 4 6,674 05/10/2015, Saat: 18:56
Son Yorum: FloydianDM
  Stick sabunları yüzde köpürtmek Nihil79 17 26,353 05/09/2015, Saat: 18:30
Son Yorum: Chinaski
  Palmolive Tıraş Sabununun Türkiye'de Satılması FloydianDM 15 22,423 21/01/2015, Saat: 21:56
Son Yorum: ckeskin
  Stick mi? Kasede sabunmu? tipsol 13 11,352 30/11/2013, Saat: 18:19
Son Yorum: tipsol

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: